Odkurzacze mobilne Dustcontrol

Odkurzacze mobilne Dustcontrol Szwecja

| Odkurzacze dla przemysłu | Odkurzacze dla branży budowlanej |

Szwedzka firma DUSTCONTROL to producent odkurzaczy przejezdnych i jednostek centralnego odkurzania w szerokiej gamie profesjonalnych zastosowań.

Odkurzacze mobilne jednofazowe i trójfazowe

Odkurzacze mobilne firmy Dustcontrol dostępne są w wersjach jedno- i trójfazowych, posiadają konstrukcje modułowe, dzięki czemu uzyskujemy modele dostosowane do konkretnych potrzeb – w wielu konfiguracjach i wariatach.

Odkurzacze przeciwwybuchowe w wersji Ex

Dustcontrol produkuje również odkurzacze przemysłowe wykonane w wersji Ex zgodnej z dyrektywą ATEX, które wyposażone są w bezszczotkowe silniki. Przeznaczone są one  do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Odkurzacze pneumatyczne
Linia odkurzaczy pneumatycznych Dustcontrol przeznaczona jest do pracy w miejscach, gdzie brakuje zasilania elektrycznego lub jest ono niewskazane. Wraz z antystatycznym sprzętem spełniają wymogi dyrektywy ATEX.

Odkurzacze mobilne Dustcontrol Szwecja

Odkurzacze jednofazowe

W odkurzaczach Dustcontrol zastosowano zmodernizowane worki na pył, biodegradowalne oraz pozwalające na bezpyłowe usunięcie pyłu z odkurzacza. Wszystkie odkurzacze Dustcontrol zasilane napięciem jednofazowym wyposażone są w filtr wstępny oraz filtr HEPA (H13). Oczyszczanie filtra wstępnego jest realizowane poprzez rewersyjny strumień powietrza, który jest bardzo efektywny. Oczyszczanie wkładu filtracyjnego nie wymaga wyjmowania wkładu z odkurzacza. Wymiana wkładu na nowy jest łatwa i bezpyłowa.

Odkurzacze trójfazowe

Wszystkie odkurzacze Dustcontrol zasilane napięciem trójfazowym, wyposażone są w filtr wstępny oraz filtr HEPA (H13). Oczyszczanie filtra wstępnego jest realizowane poprzez rewersyjny strumień powietrza, który jest bardzo efektywny. Odkurzacze trójfazowe Dustcontrol są używane do ciężkich materiałów gdzie wymagana jest większa siła ssąca. Podciśnienie w urządzeniu jest wytwarzane przez turbo dmuchawę z napędem bezpośrednim wyposażoną w silnik trójfazowy. Niezawodna turbo pompa Dustcontrol ma minimalne wymagania serwisowe a przy tym długi okres żywotności.

| Odkurzacze Ex w wykonaniu ATEX | Odkurzacze pneumatyczne Ex w wykonaniu ATEX |

Odkurzacze serii Ex w standardzie ATEX

Przemysłowe odkurzacze serii EX-Line zostały specjalnie zaprojektowane do pracy w środowisku zagrożonym ryzykiem wybuchu i tam gdzie występują wysokie wymagania w zakresie czystości produkcji, takie jak w produkcji spożywczej, przemyśle drzewnym czy branży elektronicznej.

Odkurzacze, jak i zestawy do odkurzania Dustcontrol spełniają wymagania Dyrektywy ATEX 137 1999/92 dla strefy 22. Przyjmuje się, że Strefa 22 jest przestrzenią, w której atmosfera wybuchowa wytworzona przez koncentrację pyłów nie występuje w sposób ciągły w normalnych warunkach, lecz chwilowo. Odkurzacze są wyposażone w stalowe zbiorniki, uziemione wszystkie części i antystatyczne zestawy do odkurzania.

Odkurzacze EX dedykowane dla materiałów nie przewodzących posiadają klasę izolacji ochronnej IP54 a dla pyłów przewodzących zgodnie ze standardem IP6X. Odkurzacze praktycznie nie wymagają obsługi serwisowej i mogą być zastosowane w wielu aplikacjach takichjak cięcie, wiercenie, odkurzanie oraz prace z narzędziami takimi jak szlifierki.

Odkurzacze pneumatyczne serii Ex

Linia przemysłowych odkurzaczy pneumatycznych Dustcontrol przeznaczona jest do pracy w miejscach, gdzie brakuje zasilania elektrycznego lub jest ono niewskazane. Wraz z antystatycznym sprzętem spełniają wymogi dyrektywy ATEX. Więcej o odkurzaczach pneumatycznych - na stronie producenta.

Dustcontrol_Construction- (24)

| Folder prezentujący odkurzacze Ex w wykonaniu ATEX | Odkurzacze pneumatyczne Ex w wykonaniu ATEX |

Pobierz materiały dotyczące odkurzaczy mobilnych DUSTCONTROL

| Katalog dla rynku przemysłowego | Katalog dla rynku budowlanego |

Pobierz katalog pełnej oferty DUSTCONTROL