Odkurzacze mobilne Dustcontrol

Odkurzacze mobilne Dustcontrol Szwecja

| Odkurzacze dla przemysłu | Odkurzacze dla branży budowlanej |

Szwedzka firma DUSTCONTROL to producent odkurzaczy przejezdnych i jednostek centralnego odkurzania w szerokiej gamie profesjonalnych zastosowań.

Odkurzacze mobilne jednofazowe i trójfazowe

Odkurzacze mobilne firmy Dustcontrol dostępne są w wersjach jedno- i trójfazowych, posiadają konstrukcje modułowe, dzięki czemu uzyskujemy modele dostosowane do konkretnych potrzeb – w wielu konfiguracjach i wariatach.

Odkurzacze do środowisk wybuchowych w wersji Ex

Dustcontrol produkuje również odkurzacze przemysłowe wykonane w wersji Ex zgodnej z dyrektywą ATEX, które wyposażone są w bezszczotkowe silniki. Przeznaczone są one  do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Odkurzacze pneumatyczne
Linia odkurzaczy pneumatycznych Dustcontrol przeznaczona jest do pracy w miejscach, gdzie brakuje zasilania elektrycznego lub jest ono niewskazane. Wraz z antystatycznym sprzętem spełniają wymogi dyrektywy ATEX.

Odkurzacze mobilne Dustcontrol Szwecja

przemysłowe odkurzacze mobilne
Odkurzacze 1-fazowe Serii DC1800, DC2900 i DC TROMB 400
przemysłowe odkurzacze
Odkurzacze 3- fazowe: serie DC 3900 Twin Turbo DC Tromb Turbo DC Storm DC 5900

Odkurzacze jednofazowe

W odkurzaczach Dustcontrol zastosowano zmodernizowane worki na pył, biodegradowalne oraz pozwalające na bezpyłowe usunięcie pyłu z odkurzacza. Wszystkie odkurzacze Dustcontrol zasilane napięciem jednofazowym wyposażone są w filtr wstępny oraz filtr HEPA (H13). Oczyszczanie filtra wstępnego jest realizowane poprzez rewersyjny strumień powietrza, który jest bardzo efektywny. Oczyszczanie wkładu filtracyjnego nie wymaga wyjmowania wkładu z odkurzacza. Wymiana wkładu na nowy jest łatwa i bezpyłowa.

Odkurzacze trójfazowe

Wszystkie odkurzacze Dustcontrol zasilane napięciem trójfazowym, wyposażone są w filtr wstępny oraz filtr HEPA (H13). Oczyszczanie filtra wstępnego jest realizowane poprzez rewersyjny strumień powietrza, który jest bardzo efektywny. Odkurzacze trójfazowe Dustcontrol są używane do ciężkich materiałów gdzie wymagana jest większa siła ssąca. Podciśnienie w urządzeniu jest wytwarzane przez turbo dmuchawę z napędem bezpośrednim wyposażoną w silnik trójfazowy. Niezawodna turbo pompa Dustcontrol ma minimalne wymagania serwisowe a przy tym długi okres żywotności.

| Odkurzacze Ex w wykonaniu ATEX | Odkurzacze pneumatyczne Ex w wykonaniu ATEX |

odkurzacze atex
Odkurzacze w wersji ATEX w wykonaniu EX: DC 1800 H EX, DC 2800 H EX, DC 3800 H Turbo EX, DC Tromb Turbo Ex, DC 5800 Turbo Ex
Odkurzacze na sprężone powietrze
odkurzacze z kompresorem powietrza
Odkurzacze pneumatyczne: w wersji EX DC 1800 TR/DC 2800 TR EX; DC 3800 TR S EX oraz DC 5900 TR

Odkurzacze serii Ex w standardzie ATEX

Przemysłowe odkurzacze serii EX-Line zostały specjalnie zaprojektowane do pracy w środowisku zagrożonym ryzykiem wybuchu i tam gdzie występują wysokie wymagania w zakresie czystości produkcji, takie jak w produkcji spożywczej, przemyśle drzewnym czy branży elektronicznej.

Odkurzacze, jak i zestawy do odkurzania Dustcontrol spełniają wymagania Dyrektywy ATEX 137 1999/92 dla strefy 22. Przyjmuje się, że Strefa 22 jest przestrzenią, w której atmosfera wybuchowa wytworzona przez koncentrację pyłów nie występuje w sposób ciągły w normalnych warunkach, lecz chwilowo. Odkurzacze są wyposażone w stalowe zbiorniki, uziemione wszystkie części i antystatyczne zestawy do odkurzania.

Odkurzacze EX dedykowane dla materiałów nie przewodzących posiadają klasę izolacji ochronnej IP54 a dla pyłów przewodzących zgodnie ze standardem IP6X. Odkurzacze praktycznie nie wymagają obsługi serwisowej i mogą być zastosowane w wielu aplikacjach takichjak cięcie, wiercenie, odkurzanie oraz prace z narzędziami takimi jak szlifierki.

Odkurzacze pneumatyczne serii Ex

Linia przemysłowych odkurzaczy pneumatycznych, na sprężone powietrze Dustcontrol przeznaczona jest do pracy w miejscach, gdzie brakuje zasilania elektrycznego lub jest ono niewskazane. Wraz z antystatycznym osprzętem spełniają wymogi dyrektywy ATEX. Więcej o odkurzaczach pneumatycznych - na stronie producenta.

Inna kategoria: odkurzacze na gaz:
https://dustcontrol.com/product-category/industry/mobile-dust-extractors/gas-powered-dust-extractors/

Dustcontrol_Construction- (24)

| Katalog dla rynku przemysłowego | Katalog dla rynku budowlanego |

Pobierz katalog pełnej oferty odkurzaczy DUSTCONTROL

Pozostała oferta DUSTCONTROL

| Odkurzacze o niskiej emisji hałasu | Odkurzacze do płynów | Odkurzacze do azbestu |

odkurzacz przemysłowy o niskiej emisji hałasu
DUSTCONTROL I-LINE - Odkurzacz o bardzo niskiej emisji hałasu
odkurzacze do cieczy
Odkurzacze do płynów, cieczy: DC 50 - W, DC 50 - W
Odkurzacze certyfikowane do zbiórki azbestu
Odkurzacze certyfikowane do azbestu: DC 1800 H Asbestos, DC 2800 H Asbestos, DC 5900 H Asbestos, DC Tromb 400 H Asbestos

Odkurzacze serii I-LINE o niskiej emisji hałasu

Przemysłowe odkurzacze serii I-Line zostały specjalnie zaprojektowane do pracy w środowisku wymagającym niskiego obciążenia dźwiękowego, niskiej emisji hałasu. Niektóre branże przemysłu preferują zastosowanie odkurzaczy mobilnych, pomimo lepszych możliwości, jakie daje system stacjonarny, centralnego systemu odkurzania. Wysoka emisja hałasu stanowi zagrożenie dla zdrowia. Dlatego firma DUSTCONTROL znalazła rozwiązanie w postaci cichego odkurzacza z I - LINE. Odkurzacz DC 3800i jest dodatkowo zaizolowany pod kątem ograniczenia hałasu. Odkurzacze I-LINE można podłączyć do stałego lub tymczasowego systemu orurowania lub zastosować odpowiednio na każdym stanowisku roboczym. Idealnie nadaje się do odciągu zanieczyszczeń z ręcznych elektronarzędzi. Poradzi sobie także jako narzędzie do intensywnego czyszczenia powierzchni z np. wiórów metalowych.

Odkurzacze serii W-LINE do ekstrakcji cieczy

Podczas pracy z betonem używa się dużych ilości wody, która ulega zanieczyszczeniu ciałami stałymi. Korzystanie z ekstraktorów cieczy do skutecznego odprowadzania wody pozwala uniknąć zawilgocenia i zabrudzenia obszaru roboczego. Odkurzacze wyposażone są w pompę, która pozwala po odseparowaniu zanieczyszczeń wypompowywać czystą wodę z węża spustowego. Zanieczyszczenia stałe są gromadzone w worku filtracyjnym, co ułatwia ich przenoszenie i usuwanie. Odkurzacze z linii Dustcontrol W-LINE można łatwo demontować w celu czyszczenia i odkażania. Jest to ważny szczegół w przypadku jednostek wymagających częstego czyszczenia. Solidna konstrukcja urządzenia pozwala na wieloletnie użytkowanie.

Odkurzacze serii ASBESTOS

Linia przemysłowych odkurzaczy Dustcontrol przeznaczona jest do pracy z azbestem

Dustcontrol_Construction- (24)

Pobierz katalog pełnej oferty odkurzaczy DUSTCONTROL

Kontakt do przedstawiciela w Polsce

BART Sp. z o.o. – Odpylanie i Wentylacja Przemysłowa

ul. Będzińska 41/I
41-205 Sosnowiec

www.bart-vent.pl
www.dustcontrol.com.pl
dustcontrol(at)bart-vent.pl; info (at) bart-vent.pl

tel.: +48 32 256 22 33
tel. kom.: +48 538 630 638